You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Euro 2020 Ücretsiz Spor Hekimliği Hizmetimiz Başlamıştır

 

SPORCU SAĞLIĞI

Spor hekimliğinin amacı sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek, yaralanmaları ve hastalıkları önlemek, aşırı zorlama veya spor sonrası gelişen yaralanmaları tedavi etmektir. Sporcu sağlığını korumada egzersizin önemini vurgular. Her yaştan hastayla çalışır. Hareketsizliğin zararları ve hareketsizliğe bağlı gelişen problemlerle uğraşır.

Sporcuların ilk muayenesinde detaylı bir kas iskelet sistemi muayenesi yapılır. Hastanın detaylı bir fiziksel aktivite düzeyi, antrenman teknikleri, postürü, beslenmesi, daha önce geçirmiş olduğu yaralanmaları, kullanmış olduğu ilaçları detaylı bir şekilde gözden geçirilir. Bu detaylı değerlendirme sonrası tespit edilen problemlerin tedavisi süreci uygulanır.

Sporcularımızın atletik performansının arttırılması, yaralanmalardan korunması, yaş ve yeteneğine en uygun egzersiz programlarının oluşturulması, atletizm ve aşırı kullanım yaralanmalarının tedavisi, kas zorlanmaları, kırıklar, tendinitler, kas zedelenmeleri ve yırtıklar, ezilme yaralanmaları, kıkırdak hasarı ve daha birçok spor sağlığı ile ilgili injury ve hastalıklarının tedavisi kliniğimizde başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Uzm. Dr. İsmail Cömertoğlu, Özel Esenler Avicenna Hastanesi FTR Kliniği.

OTHER ARTICLES