You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ziyaretçi Politikası

KLİNİKLER

Hastanemiz ziyaret saatleri her gün 12:00-14:00 ve 18:00-21:30 saatleri arasındadır.

Odanızın telefon numarası oda numaranız ile aynıdır. Yakınlarınıza bildirmeniz halinde doğrudan aranabilirsiniz.

Wc ve banyoyu temiz kullanın.

Hasta yatağının başında ve banyoda hemşire çağrı sistemimiz mevcuttur. Gerektiğinde hemşire çağrı sistemini kullanabilirsiniz.

Hekiminiz günde iki kez vizit (ziyaret) yapar.

Hastaneye çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur. Diğer hastalara rahatsızlık vermemek açısından.

Hastamızın sağlığı açısından sakınca doğurabilecek durumlarda, ziyaret ile ilgili hekimin iznine bağlıdır.

4207 sayılı yasa gereğince hastanemizde sigara içmek yasaktır. Yasaya uymayanlar hakkında 4207 sayılı yasaya göre para cezası uygulanacaktır.

Sigara içtiğiniz zaman genel sağlık sorunlarına yol açmasının yanı sıra size yapılacak olan ameliyatın sonuçlarını olumsuz yönden etkileyeceğinden ameliyat öncesi ve sonrası dönemde kesinlikle sigara içmeyiniz. Aksi halde ameliyatınız yapılamayabilir veya ameliyat sonrası dönemde problemle karşılaşabilirsiniz.

Yatış sırasında değerli eşyaların hasta tarafından kendi yakınına teslim edilmesi gerekmektedir. Yakını olmayan hastalar, hasta eşyaları teslim formu ile kat hemşiresine teslim eder.

Hastane işleyiş ve düzeni ile ilgili her türlü sorularınızı, hastanız/hastalığınız hakkında öğrenmek istediğiniz her türlü bilgi için hekim ve hemşirenize başvurabilirsiniz.

Hizmetlerimizle ilgili görüş, öneri, teşekkür ve şikayetlerinizi birimlerimizde bulunan Şikayet ve Öneri Formu nu doldurarak veya www.avicennahastanesi.com.tr web adresi iletişim linki üzerinden bize iletebilirsiniz.

Hastane yönetmelik ve hükümlerine uymayan; binaya, cihazlara, eşyalara kasti zarar veren yapılan uyarıları dikkate almayan hasta ve yakınlarından verdikleri zarar alınır.

ÖZEL AVİCENNA HASTANESİ

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ ZİYARETÇİ BİLGİLENDİRME REHBERİ

Ziyaret Saatleri:

Yoğun Bakım hasta ziyaretleri hizmetin yoğunluğuna göre belirlenmiş olup hafta içi her gün 15:00-15:30/20:00-20:30 Cumartesi 12:00-12:30 / 17:00-17:30 saatleri arasındadır.

Ziyaretçi Sayısı:

Her hasta için içeriye 1 kişi alınmaktadır.

Giriş Kuralları:

Yoğun bakım ünitesine girerken ve çıkışta eller el dezenfektanı ile yıkanmalıdır.

Enfeksiyon riskinin önlenmesi için, yoğun bakım servisine girerken tek kullanımlık, steril galoş, bone, önlük kullanmanız gerekmektedir.

Mahremiyetin Sağlanması;

Tedavi ve ziyaret sırasında hasta mahremiyeti korunarak bedenin mahrem yerlerini örten önlük, örtü, bone, vb. kullanılmakta ve ayraç, paravan gibi gerekli fiziki düzenlemeler yapılarak mahremiyet esaslarına azami ölçüde dikkat edilmiştir.

Hastanın Bilgilendirilmesi:

İlk yatış sonrası ziyaret saatleri geçmiş olsa da hastanın stabilizasyonu sağlandıktan sonra hastanın yakınları içeriye alınacak ve bilgilendirme yapılacaktır.

Ziyaretlerde yoğun bakım hastalarının takip ve tedavisini aksatmayacak şekilde ve hasta sağlığının riske edilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması esastır. Bu nedenle, ziyaretçiler yoğun bakım servisine, görevli sağlık personelinin refakatinde diğer hastaları tedirgin ve rahatsız etmeyecek şekilde ve belirli bir düzen içerisinde alınacak ve ziyaret süresi makul ve mümkün olan en kısa süreyle sınırlandırılacaktır. Bu esnada ilgili hekim tarafından hasta yakınına, hastanın durumu hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Hastanın durumundaki acil değişimler doktorun bilgisi dahilinde sizlere ulaşılarak bilgi verilecektir.

Gerektiğinde diğer konularla ilgili bilgilendirme sorumlu hemşire tarafından verilecektir.

Bize ulaşabileceğiniz Tel No:0216 -440 3232 (1510 Erişkin Yoğun Bakım)

ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ ZİYARETÇİ BİLGİLENDİRME REHBERİ

Ziyaret Saatleri:

Yoğun Bakım hasta ziyaretleri hizmetin yoğunluğuna göre belirlenmiş olup hafta içi her gün 11:00-13:00 saatleri arasındadır.

Ziyaretçi Sayısı:

Ziyaretçiler anne baba ile sınırlıdır. Diğer durumlarda Sorumlu Hekim izni gerekmektedir.

Giriş Kuralları:

Yoğun bakım ünitesine girerken ve çıkışta eller el dezenfektanı ile yıkanmalıdır.

Enfeksiyon riskinin önlenmesi için, yoğun bakım servisine girerken tek kullanımlık, steril galoş, bone, önlük kullanmanız gerekmektedir.

Ziyaret sırasında annelerin bebek ezirme işlemi olduğundan babalara öncelik tanınıp 13:15’ de içeri alınmaktadırlar. Ziyaretin gecikmesi durumunda babalar emzirmeler yapıldıktan sonra 14:00’ da alınacaktır.

Emzirme yapılacak hastaların anneleri enzirme odasına alınarak bebeklerini emzirmeleri sağlanmaktadır.

Hastasını ilk kez görecek anne babalara saat gözetmeksizin servisin uygun olduğu saatte ziyaret ve bilgilendirme yapılacaktır.

Hastanemizde doğum yapan hastalar taburculuğuna kadar yattığı servis hemşiresi bilgisinde personel eşliğinde ziyareti sağlanacaktır. Ziyaret sonrası tekrar personel eşliğinde servise çıkarılmanız sağlanacaktır.

Hastaların Bilgilendirilmesi:

İlk yatış sonrası ziyaret saatleri geçmiş olsa da hastanın stabilizasyonu sağlandıktan sonra hastanın yakınları içeriye alınacak ve bilgilendirme yapılacaktır.

Hastaların genel durum bilgilendirilmesi Sorumlu Hekim tarafından yapılmaktadır. Diğer konularla ilgili yoğun bakım hemşireleri tarafından bilgilendirilme yapılacaktır. (Emzirme, Ziyaret Saatleri, Beslenme vb.)

Hastanın Kaldığı Süre Boyunca Yapılması Gerekenler:

Emzirme yapılacak hastalara ziyaret saatinde ya da telefon ile görüşme sağlanarak emzirme planı yapılacaktır. Emzirme saatlerine geç kalmamaya özen gösteriniz. Aksi durum söz konusu ise emzirme planı yapılmış fakat gelemeyeceğiniz durumlarda gün içerisinde bizi bu durumdan bilgilendirmeniz zorunludur.

Bilgilendirme yaptığımız halde gelmediğiniz durumlarda beslenme saatlerinin aksamaması için en fazla 20 dakika beklenir. Bu sürenin sonunda hastanızın beslenme ve bakımı yapılacaktır. Bu gibi durumlarda sadece siz ziyarete alınacaksınız.

Yatış sırasında hastanız için Bilgilendirme Formu doldurulacak olup eksik bilgi vermeniz durumunda en kısa zamanda bize dönüş yapmanız gerekmektedir.

Hastanızın kimliğini uygunsanız gün içerisinde ya da en geç 48 saat içinde çıkarmanız gerekmektedir.

Süt Sağım Kuralları:

Hastanız yoğun bakımda yattığı süre içerisinde annenin süt sağımı yapması gerekecektir. Uygun pompa temin edip, ya da size verilen broşürden kiralama yapınız. Pompanız varsa tekrar kiralama yapmayınız. Elektrikli pompaları tercih ediniz.

Annenin genel durumunda sıkıntı yoksa gün içinde doğumdan sonra süt sağımına başlamanız hastanız beslenmeye başladığında süt ihtiyacını karşılaması bakımından önemlidir lütfen bu konuda hastanız için duyarlı olunuz.

Süt sağımını 2-3 saat arayla saat tutarak 20dk. bir göğsünüzü 20dk. diğer göğsünüzü toplamda 40 dk. vakit ayırınız aynı süreci 24 saat uygulayınız. Hastanız taburcu olana kadar bu süreci devam ettiriniz.

Başlangıçta sağımlarda süt gelmeyebilir. Size öneriler sıklıkta sağıma devam edin. Eğer sütünüz gelmeye başlamış ise hastanemizde bulunduğumuz süre içerisinde sütleri bize ulaştırın dışardan gelen hastalar için süt az ise enjektöre çekip buzdolabının derin dondurucu bölümünde muhafaza ediniz. Artmaya başladığında süt koymak için özel yapılmış poşetlerde isim tarih saat yazarak buzlukta muhafaza ediniz. İmkan dahilinde bize ulaştırınız. Gelen sütler servisimizde uygun koşularda hastalarınız için gerektikçe kullanılacaktır.

Annenin dışında başkasının sütünü getirmeyiniz. Kullanılmayacaktır.

Bize ulaşabileceğiniz Tel No: 0212 440 3232 (1210 Bebek Yoğun Bakım)

ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.